شرکت صدف احمد آباد


ساتگین در فرهنگ لغت به معنی "مطلوب" و "محبوب" می باشد و در فرهنگ ترکی "محبوب و معشوق"را گویند. صدف اشاره به پاکی، خلوص و دُر گرانبهاست و احمدآباد، نام یکی از خیابان های معتبر و قدیمی مشهد است که فروشگاه اصلی این شرکت در این خیابان مهم قرار گرفته است.

در سال 1377، درست در زمانی که در فرهنگ مصرف مواد غذایی هنوز استفاده ساندویج به صورت بسته بندی مرسوم نبود، این شرکت برای اولین بار با ابداع پوشش ها و لفاف بهداشتی بر روی ساندویج های تولیدی خود، این محصول را با بسته بندی جدید روانه بازار کرد. در همان زمان که این واحد تولیدی به عنوان یک واحد صنفی فعالیت می کرد، توانست با تغییر در ساختار تولید ساندویج های سرد و شناسایی ذایقه مشتریان در کیفیت و عرضه آن تغییر اساسی ایجاد کند و علاقه مندان بیشتری را به مصرف این ماده غذایی جذب کند. از آن پس، روند تهیه این ساندویج آسان تر و سریع تر شد و استفاده آن در بین اقشار مردم رواج یافت.
خانواده علم خواه که از اولین بنیانگذار این روش بودند؛ با تأسیس شرکت، فعالیت خود را گسترده ‏تر کردند. از این رو ابتدا شرکتی با نام صدف پدیده بارثاوا تأسیس شد و بلافاصله به ساتگین صدف احمدآباد تغییر نام یافت. پس از آن نیز در فاصله کوتاهی نام تجاری و طرح لوگوی آن، در اداره ثبت علایم تجاری به ثبت رسید. کیفیت مطلوب و همچنین سیستم توزیع مناسب در این شرکت باعث شد تا این محصول علاوه بر عرضه مستقیم در شعبه یک (احمدآباد)، پخش مویرگی آن در هایپرمارکت‏ها نیز گسترش یابد. شرکت صدف احمدآباد با ارایه کیفیت برتر در انواع ساندویچ‏ های سرد و خدمت‏ رسانی به موقع و موثر، توانست به سرعت به جایگاه بسیار خوبی برسد. بنابراین در تیرماه 1389 به عنوان واحد نمونه صنایع غذایی و محصولات بهداشتی استان خراسان رضوی برگزیده شد. در همان سال توسط سازمان جهاد کشاورزی و صنایع تبدیلی نیز به عنوان واحد نمونه استانی معرفی گردید. این شرکت تاکنون مفتخر به دریافت نشان و افتخارات ارزنده دیگری از جمله، نشان عالی یکصد مدیر برتر، تندیس فرهیختگان و مدیران عرصه توانمندی در بهمن 1390 و دریافت نشان عالی بزرگان و برترین‏ های صنعت و تجارت ایران در سال 92 شده است.
شرکت صدف احمدآباد همچنین توانست برای اولین بار در تاریخ ساندویچ ‏های سرد کشور، استاندارد کارخانه ‏ای را با همکاری سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی به دست آورد. شرکت صدف احمدآباد تنها دارنده استانداردهای HACCP، ISO22000 و ISO9001:2008می‏ باشد. آنچه این روزها در صحنه‏ ی پر رقابت صنایع غذایی به چشم می خورد، استفاده از نام ‏های مشابه برندهای معتبر تجاری است، که حتی از حداقل استاندارهای موجود نیز برخوردار نیستند. متأسفانه در سال‏های اخیر برخی از تولیدکنندگان دیگر با استفاده از نام های جعلی، شروع به تولید و ارایه محصولات کم کیفیت به بازار کرده‏ اند. این اقدام آنها باعث عدم اعتماد و اطمینان مصرف‏کنندگان شده است. آنچه محصولات صدف احمدآباد را از دیگر شرکت‏های نامتعارف متمایز کرده، کیفیت، تجربه، تخصص و عرضه مطلوب و بهنگام، به مشتریان وفادار خود است.